Blog

Prečo je lavaš vhodný pre deti a hlavne pre rodičov? :)

S jedlom pre deti je to niekedy neuveriteľne zložité, môžete sa s prípravou mordovať hodnú chvíľu a dieťa si po jednej lyžičke povie, neprosím si 😏. U nás sa v týchto situáciách osvedčil lavaš a v podstate sú pre nás raňajky (a vlastne aj ostatné jedlá) bez neho nemysliteľné. Je neskutočne ľahký na prípravu, variabilný a čo je úplne super, je zdravší.

Netreba s ním dlho premýšľať nad prípravou, stačí mrknúť do chladničky a kombinovať – od úplne najjednoduchšej syrovo-šunkovej rolky, cez tvarohovú štrúdľu až po lavašovú verziu lasagní či pizze. A celkom príjemne sa v ňom dá zakamuflovať zeleninka, ak sa malým stravníkom nepozdáva len tak voľne na tanieri 😉.

V mrazničke vydrží dosť dlho a rozmrazí sa do pár minút, takže je vždy po ruke.

Dokonca mám pocit, že úplne obyčajný neplnený lavaš má na deti podobný účinok ako biely rožok – len teda nepomerne zdravší.

rychle-a-jednoduche-lasagne-recepty-pre-deti

Ak s lavašom ešte nemáte skúsenosti a chceli by ste vyskúšať či bude chutiť aj vášmu drobcovi, pripravili sme pre vás 2 recepty, ktoré su u nás overené a majú vždy úspech :). Veríme, že zabodujú aj u vás.

Prvý recept je na slano – jednoduché a rýchle lasagne, ktoré si viete jednoducho upraviť podľa potreby a ten druhý je na sladko – vynikajúce vanilkové košíčky. Detičky si vždy radi pochutnajú na nejakej mňamke a ak si dáte záležať na tom na čo ich od malička naučíte tak tieto košíčky sú určite zdravšou a lepšou voľbou.

Lavaš je výborný ako zdravá desiata do školy, či na dlhší školský výlet. Je veľmi chutný na sladko aj na slano. Stačí použiť obľúbené ingrediencie vašich detí vložiť do desiatového boxu a zdravá desiata je na svete.

Zdieľať článok:
Picture of POSTED BY ADMIN
POSTED BY ADMIN

consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem. Aenean commodo ligula eget dolor aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

VYHĽADÁVANIE

E-SHOP

NAJNOVŠIE RECEPTY

INSTAGRAM

Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.