Domáce CINI MINIS. Recepty pre deti

Domáce CINI MINIS. Úžasné, nadupané, chrumkavé, škoricové štvorčeky z kuchyne Gromovci v kuchyni. Nezabudnite ich sledovať aj na instagrame kde nájdete aj ďalšie super recepty pre deti.
Tieto boli pripravené zo špaldového škoricového lavaša. Výborné len tak na chrumkanie, alebo do jogurtu či zaliať mliekom. Veľké plus je, že si ich viete pripraviť rýchlo, doma a hlavne viete, že neobsahujú žiadne konzervanty, éčka. Stačí si pozrieť zloženie tých pravých, je to dosť dlhé čítanie :). Bezlepková verzia? Žiadny problém, myslíme aj na vás. Vyskúšajte bezlepkovú verziu tohto voňavého škoricového lavaša, ktorý je osladený 100% bio datľovou pastou.
A čo vám k tomu stačí? Iba týchto pár ingrediencií:
Vytlačiť
Hodnotenie:
5/5
Čas prípravy:
20 minút
Čas pečenia:
5-10 minút
Teplota:
160°C
Ingrediencie
 • ingrediencia
  1 balenie špaldový škoricový lavaš
 • ingrediencia
  1 vajce
 • ingrediencia
  100 ml mlieka
 • ingrediencia
  mletá škorica
 • ingrediencia
  trstinový, kokosový alebo klasický biely cukor (to už je na vás ).
Postup
 1. krok

  Plát lavašu rozprestrieme najlepšie na papier na pečenie, aby sme nemuseli po jednom prenášať na plech (podľa veľkosti plechu budete zrejme musieť plát rozrezať napoly).

 2. krok

  V hrnčeku si rozmiešame vajíčko s mliekom. Touto zmesou poriadne natrieme povrch lavaša a posypeme hojne škoricovo-cukrovou zmesou..

  Cukrovú zmes: cca 3 pl cukru +1pl škorice na jeden plát (zmiešať v miske) alebo skrátka použite miesto škorice a cukru škoricový cukor.

 3. krok

  Radielkom narežeme na štvorčeky cca 1×1 cm. Dáme piecť do rúry vyhriatej na 160°C a pečieme cca 5-10 minút.

 4. krok

  Radšej častejšie pozeráme, aby nám nezhoreli, pretože sú tenučké a sú naozaj rýchlo urobené. Hneď ako chytia peknú zlatistú farbu, tak vytiahneme.

 5. sekcia

  Druhá verzia

 6. krok

  Ja som robila dve varianty, aj hrubšie. Tam som natrela celý plát vajíčkovo-mliekovou zmesou, posypala škoricou s cukrom a potom preložila napoly natretou stranou k sebe, aby sa zlepil. Potom som ešte povrch potrela a posypala.

 7. krok

  Následne radielkom narezala na štvorčeky a rovnako upiekla. Tieto sa samozrejme piekli o čosi dlhšie, ale iba pár minút.

 8. krok

  Po upečení som nechala poriadne vychladnúť a uskladnila do skleneného pohára s tesnením, aby štvorčeky vydržali a nenavlhli.

 9. krok
  Takto môžte skladovať určite aj mesiac, len u nás vydržia maximálne pár dní.  Dobrú chuť!
Fotografie

Robili ste tento recept?

Označte @lavas_zdravychlieb na Instagrame a pridajte hashtag #lavas_zdravychlieb, aby sme videli všetku tú lahodnosť!

Facebook
Twitter
Pinterest
Email

Ak sa Vám pačil tento recept ...

Zanechajte nám komentár ...

Máte otázku? Kliknite na otázky a odpovede.
Nenašli ste tam odpoveď alebo potrebujete pomoc? Kontaktuje nás.

VYHĽADÁVANIE

E-SHOP

NAJNOVŠIE RECEPTY

INSTAGRAM

Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.